HomeDlaczego nasza oferta?

Dlaczego nasza oferta?

W naszym serwisie www.pakietwielkanocny.pl, pragniemy zaprezentować najlepsze oferty spędzenia Świąt Wielkanocnych w Beskidach. Obiekty przez nas wybierane słyną w Beskidach z doskonałej kuchni regionalnej, serdecznej i gościnnej atmosfery, dobrego komfortu zakwaterowania w ciekawym i nieszablonowym  miejscu.

Wielkanoc4 parzenica1

 
JAKIE ATRAKCJE PRZYGOTOWALIŚMY WŁAŚNIE DLA CIEBIE PODCZAS PAKIETU ŚWIĄTECZNEGO???

 • możesz zwiedzić najciekawsze muzeum piwa w Polsce - Muzeum Browaru Żywieckiego;
 • możesz uczestniczyć w najważniejszej Drodze Krzyżowej w Beskidach na Golgotę Beskidów – Matyskę (612 m. n.p.m.);
 • będziesz uczestniczyć/ła w unikatowych warsztatach świątecznych z najbardziej znaną bibułkarką w Beskidach;
 • posmakujesz doskonałej, tradycyjnej beskidzkiej kuchni;
 • przeżyjesz niezapomniane chwile z Jacentym Ignatowiczem – gawędziarzem i multiinstrumentalistą – Finalistą programu Mam Talent z TVN, który zagra dla Ciebie na unikatowych instrumentach muzycznych oraz opowie o ciekawostkach związanych ze Świętami w Beskidzie Żywieckim;
 • poznasz rdzennych górali i zobaczysz prawdziwych zbójników!
 • wypoczniesz w hotelowym SPA;
 • będziesz miał/a możliwość uczestnictwa w niesamowitej, tradycyjnej mszy rezurekcyjnej i procesji o 6.00 rano w najważniejszym Sanktuarium Maryjnym w Beskidach!
 • możesz uczestniczyć w uroczystej mszy świętej w Zmartwychwstanie Pańskie z oprawą góralską mszy świętej;
 • zwiedzisz przepięknie odnowiony Żywiec z licencjonowanym przewodnikiem beskidzkim;
 • skorzystasz z uczestnictwa w zielonym, wielkanocnym kuligu na wozach drabiniastych w najpiękniejszej dolinie Białej Wisełki w Beskidach w Wiśle oraz posłuchasz oryginalnej muzyki góralskiej z Beskidu Żywieckiego w wykonaniu kapeli góralskiej Karpackie Zbóje;
 • w Śmigorza zmokniesz do suchej nitki, bo zostaniesz oblany/a cebrem krystalicznie czystej wody przez grasujących przy Dworze Rychwałd beskidzkich zbójników. Nie podarujemy Ci! Zbójnicy złapią Cię i zakują w drewniane dyby, a twoja żyć będzie wychlastana przez zbójecki dupochlast – na szczęście!
 • Będziesz uczestniczyć w questingu szukając zbójnickich skarbów w parku przy Dworze Rychwałd!

 

Z naszego 10 letniego doświadczenia w organizowaniu pakietów wielkanocnych w Beskidach wynika, że zawsze najlepiej odbierane są pakiety świąteczne z zielonym kuligiem oraz bogatą animacją góralsko – zbójnicką.

Jak w każdym roku, w końcu nadchodzi ten wyjątkowy czas, kiedy w powietrzu da się wyczuć świąteczną magię. Każda rozmowa, gest i relacja między ludźmi, jest czymś niezwykłym i w tym okresie niezapomnianym. Pomimo tego, że świat gna coraz szybciej i każdy jest coraz bardziej zabiegany, w tym szczególnym okresie wszyscy zwalniają tempo, by nadchodzące Święta Wielkanocne przeżyć jak najciekawiej i najradośniej.

wielkanoc 1

 

Wielkanoc to najważniejsze święto dla chrześcijan na całym świecie. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest najbardziej uroczystą pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielkanoc kończy Wielki Tydzień, stanowiący wspomnienie najważniejszych wydarzeń kształtujących wiarę chrześcijańską. Rozpoczyna się ona już w sobotę po zmroku Wigilią Paschalną i trwa do wieczornych nieszporów w niedzielę. Warto przeżyć te święta po góralsku!

Na Żywiecczyźnie tradycje świąteczne są do dnia dzisiejszego bardzo żywe i ciągle kultywowane. Chcielibyśmy jako rdzenni górale przybliżyć Państwu nasze tradycje, zwyczaje i obyczaje świąteczne, które w wielu regionach Polski zanikają.

Tradycyjnie w Polsce niedzielne obchody Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynają się poranną procesją rezurekcyjną. Do wieku XVIII odbywała się ona o północy i była integralną częścią liturgii Wigilii Paschalnej, a w niektórych kościołach ta tradycja jest kultywowana do dziś. Coraz częściej jednak procesje rezurekcyjne prowadzone są rankiem, przed pierwszą niedzielną mszą świętą, na ogół po pobliskich świątyni ulicach.

wielkanoc 12

Na czele procesji rezurekcyjnej znajduje się krzyż ozdobiony czerwoną stułą i figura Chrystusa Zmartwychwstałego, następnie paschał, a dalej, za służbą liturgiczną, kapłan z Najświętszym Sakramentem. Podczas procesji biją dzwony i dzwonki, a jej uczestnicy śpiewają radosne pieśni o zmartwychwstaniu Chrystusa.

Po zakończeniu procesji wierni udają się na mszę rezurekcyjną. Po rezurekcji tradycyjnie rozchodzą się oni do swoich domów na uroczyste śniadanie wielkanocne, podczas którego będą spożywać pokarmy poświęcone dzień wcześniej przez kapłana. Ponadto na stołach nie może zabraknąć wielu tradycyjnych potraw, przede wszystkim mięs i jaj, a także typowych wielkanocnych ciast – baby i mazurka. Przez całą Niedzielę Wielkanocną odprawiane będą w kościołach uroczyste msze święte. Obchody Wielkiej Nocy kończą wieczorne nieszpory.

Pomimo tego, że spędzenie Świąt Wielkanocnych powinno się zaplanować dużo wcześniej, to jednak większość osób pozostawia to na ostatnią chwilę. Wielu z Was nie ma pomysłu na to, gdzie wybrać się na pakiet wielkanocny, dlatego decyduje się na spędzenie go w domu. Ta alternatywa również nie jest zła, gdy odpowiednio się przygotujemy. Jeśli jednak chcemy przeżyć coś, co na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie wyjątkowe, warto rozpatrzyć możliwość jaką oferują nam mieszkańcy Żywiecczyzny, stolicy polskiego piwa i zbójnictwa karpackiego.

Święta Wielkiej Nocy na Żywiecczyźnie to oferta, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Może świadczyć o tym fakt, że co roku bardzo dużo ludzi decyduje się na spędzenie Świąt Wielkanocnych w Beskidach.

wielkanoc 9

Można przypuszczać, że związek z przyciąganiem tłumu turystów, ma niezwykła magia Beskidów. To co kusi najbardziej, to przede wszystkim zmiana otoczenia. Pobliskie góry, które wiosną pokryte są jeszcze płatami śniegu, spod których wyłaniają się pierwsze wiosenne kwiaty sprawiają wrażenie sielanki! To widok, na który większość z nas nie może sobie na co dzień pozwolić.

Mocnym punktem programu świątecznego jest zielony kulig z ogniskiem, regionalnym jadłem i napitkiem w towarzystwie kapeli góralskiej. Jadąc doliną porośniętą pięknymi smrekami, wzdłuż górskiego, szemrzącego potoku, można podziwiać budzącą się do życia beskidzką przyrodę, posłuchać śpiewu ptaków, prawdziwie się zrelaksować i odciąć się od codzienności. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nas, pragnie choć raz w życiu przeżyć Święta Wielkanocne w Beskidach!

Nasz wielkanocny portal www.pakietwielkanocny.pl powstał z myślą o osobach, którzy cenią sobie góralsko – zbójeckie klimaty, bogatą animacje czasu wolnego podczas Świąt Wielkanocnych, wysoki standard zakwaterowania, unikatowość oferty, doskonałą regionalną kuchnię oraz przystępną cenę.

Jak co roku proponujemy Państwu sprawdzone pakiety świąteczne w różnych pułapach cenowych, z różnymi programami i atrakcjami. Wybierając naszą ofertę mają Państwo gwarancję doskonale spędzonych Świąt Wielkanocnych w nieszablonowy sposób wraz z góralami i zbójnikami z brygady Karpackie Zbóje. Znamy się na tym jak nikt inny w Beskidach. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz tysiące zadowolonych Gości mogą to poświadczyć.

wielkanoc 13

ZAPRASZAMY NA PAKIET WIELKANOCNY W BESKID ŻYWIECKI, GDZIE PO DZIŚ DZIEŃ KULTYWUJE SIĘ DAWNE ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE! MUSICIE TO ZOBACZYĆ!

Szczegóły ofert na naszej stronie www.pakietwielkanocny.pl

Rezerwacje Pakietów Wielkanocnych pod nr tel. + 48 606 786 213, +48 732 874 804, + 48 537 799 001, 33 475 96 52


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

parzenica4